Resultat från KM Sundsvalls Golfklubb


Grattis till alla vinnare och Stort tack till alla deltagare,funktionärer och till tävlingskommittén.

 

Herrar
Rond 1
Rond 2
Rond 3
Resultat
Daniel Eliasson 74 72 71 217
Daniel Puunberg 73 74 74 221
Marcus Strömbäck 76 77 69 222
Erik Sundström 78 73 72 223
Erik Grahn 75 82 69 226
Alexander Vallin 75 75 76 226
Daniel Nyman 77 77 73 227
Per-Erik Olsson 79 74 79 232
Michael Johansson 81 82 74 237
Daniel Urander 75 81 84 240
Peter Engberg 85 77 80 242
Krister Kårström 83 80 81 244
Simon Wikholm 87 78 82 247
Jerry Vallin 83 84 83 250
Niklas Lidén 81 91 82 254
Torbjörn Gådin 91 86 84 261
Jan Esping 94 92 92 278
Joakim Enheim 95 92 96 283
Herrar 35
Rond 1
Rond 2
Resultat
Daniel Urander 75 81 156
Michael Johansson 81 82 163
Simon Wikholm 87 78 165
Jerry Vallin 83 84 167
Conny Staffansson 80 89 169
Linus Löfman 89 90 179
Joakim Enheim 95 92 187
Herrar 45
Rond 1
Rond 2
Resultat
Per-Erik Olsson 79 74 153
Nils Dahlgren 73 82 155
Tony Zetterberg 79 77 156
Kent Olsson 77 79 156
Krister Kårström 83 80 163
Mats Söderberg 82 90 172
Niklas Lidén 81 91 172
Jonas Sandström 92 84 176
Jan-Olof Andersson 94 90 184
Magnus Larsson 99 89 188
Peter Nordin 91 97 188
Björn Berg 92 98 190
Per-Erik Sjöström 104 111 215
Herrar 55
Rond 1
Rond 2
Resultat
Dan Borgström 90 82 172
Torbjörn Gådin 91 86 177
Björn Almqvist 88 91 179
Bo Dalfors 88 92 180
Dag Ottander 93 91 184
Jan Esping 94 92 186
Kenneth Helin 107 97 204
Sture Johansson 96 dnf dnf
Herrar 65
Rond 1
Rond 2
Resultat
Tommy Björnsson 81 84 165
Anders Dahlbom 85 84 169
Per Olof Hallberg 88 87 175
Hardy Vallin 88 92 180
Bengt Larsson 96 88 184
Lars Johansson 97 95 192
Thomas Sjölund 96 103 199
Herrar 75
Rond 1
Rond 2
Resultat
Leif Modigh 81 82 163
Vaage Edlund 86 94 180
Birger Kusendal 92 89 181
Jan Jäderling 94 94 188
Damer 40
Rond 1
Rond 2
Resultat
Camilla Åström 90 85 175
Lena Sandberg 85 92 177
Kicki Perzon 113 108 221
Ulrika Johansson 110 114 224
Damer 50-60
Rond 1
Rond 2
Resultat
Lena Johansson 96 90 186
Anitha Meijer 93 95 188
Kirsti Åberg 95 98 193
Catrin Dalfors 101 101 202
Kerstin Ekman 108 104 212
Damer 70
Rond 1
Rond 2
Resultat
Marie-Louise Ulin 87 95 182
Maud Lundin 90 98 188
Gerd Lundsten 106 106 212
Margot Sjöström 108 112 220
Damer junior
Rond 1
Rond 2
Resultat
Ebba Moberg 74 73 147
Sanna Strandberg 88 90 178
Clara Forslund 85 93 178
Ella Bromée 98 91 189
Klara Eriksson 96 94 190
Herrar junior
Rond 1
Rond 2
Resultat
Alexander Vallin 75 75 150
Erik Sundström 78 73 151
Daniel Nyman 77 77 154
Rasmus Konradsson 80 75 155
Lucas Allder 85 78 163
Gustav Felländer 81 83 164
Rikard Zetterström 81 86 167
Liam Allder 89 84 173
Victor Persson 82 91 173
David Sawert 101 101 202
Jacob Thorsander 104 99 203
Knattar
Rond/Res
Anton Johansson 77
Isac Forslund 93
Adam Ekholm 94
Samuel Thorsander 99
Rasmus Westerlund 103
Ture Marmont 103
Elsa Weiss 107